O mně


Již jako malá jsem pozorovala dědu, jak pořizuje snímky starou flexaretou a vyvolává fotografie v temné komoře. Mozná i to mě nasměrovalo na odborné učiliště - obor Fotograf - a následně na na Pražskou fotografickou školu. V té době mi vyšlo v časopisech pár snímků, nicméně jsem se dále fotografování profesionálně nevěnovala, chodila do zaměstnání (obchodní zástupce pro nejvyznamnější zákazníky velké telekomunikační společnosti) a fotografovala si jen tak, pro sebe, do šuplíčku. Po letech jsem se díky popudu své kamarádky a spolužačky z fotografické školy, vrhla na profesní dráhu. Začala jsem svatební fotografií , která mě okamžitě nadchla, a které jsem propadla a neunikla jí až do teď. Postupně přišlo na řadu vybudování vlastního ateliéru, kde pořizuji rodinné a těhotenské fotografie, nicméně dalším hlavním tématem jsou pro mě ženy.

Snažím se dělat maximum pro to, aby mé fotografie byly přirozené. Abyste na nich byli VY takoví jací jste. Proto ani nedoplňuji své kompozice množstvím rekvizit a doplňků a snažím se vyhnout hodinovým doúpravám fotek v počítači. Sázím především na vzájemnou komunikaci mezi mnou a Vámi.

Mám ráda nové věci – vyhledávám neobvyklé exteriéry (viz muj projekt fotografování ve fabrice) a stále se snažím snažím vytvořit něco navíc ( viz projekt Svatební boudoir)

Ráda komunikuji s lidmi, jsem ráda s lidmi a jsem ráda mezi lidmi. A od toho se odvíjí všechen můj přístup k Vám a k mé práci. Snažím se Vám při fotografování pomáhat (ne každý z nás se narodil modelkou :)), snažím se Vás navést kam je třeba, poradit co a jak tak, aby pro Vás fotografování nebylo utrpením.

Mám dvě děti. Neustále bojuji s časem skloubit práci a rodinu dohromady tak, aby výsledek na obou frontách byl dobrý. Proto je nutné termíny domlouvat individuálně a například neděle si chráním jen pro svou rodinu.

Pokud se rozhodnete se mnou spolupracovat, jsem otevřená jakemukoliv Vašemu nápadu, ráda se nechám překvapit Vaší myšlenkou a největší odměnou pro mě bude naše vzájemná spokojenost.

Těším se na Vás

Alena

.............................

REFERENCE

*ČESKÁ ZBROJOVKA, 2denní event 2017

* SCIO, 3denni mezinárodní konference v Praze

*HOTEL OSTROV (Ostrov u Tisé) -  pravidelně fotografuji neobvyklá menu zejména pro Grand restaurand festival / žánrové repre snímky hotelu

*RESTAURACE LˇORTICA RISTORANTE PIZZERIA - fotografování interiéru restaurace včetně menu

*VICTORIA GRACE (oděvní firma) - opakující se spolupráce při tvorbě katalogu - fotografování těhotenských šatů (interier x exterier)

*DÁMSKÝ SVĚT (dámský salon) - fotografování interiérů

*PAVEL HOUFEK BAND  (hudební skupina) - fotografování promo fotografií

*TRUBKY ŽABA - fotografování repre fotografií výrobků / produktová fotografie

*JAN ČMEJLA (umělec) - fotografování portfolia mladého pianisty

*MARTIN FERI (umělec) - fotografování skla / produktová fotografie

*KAVÁRNA ORBIS - fotografování postupu výroby sladkých dobrot / žánrové a propagační fotografie

*SENIOR CENTRUM NOVÝ BOR - žánrové / emotivně laděné fotogafie centra určené k propagaci